DR GRZEGORZ GRZEGORCZYK

Odkryj mechanizmy tworzące uniwersum „racja-relacja” w rozmowie edukacyjnej, dzięki analizie transakcyjnej

W tym warsztacie:
odkryjesz, dlaczego czasami „nie idzie wam” w waszych rozmowach edukacyjnych na gruncie interpersonalnym i co możesz (możecie) zrobić, by zamiast kolejnej batalii o „kto ma rację”, zbudować Prawdziwą Relację.
sprawdzisz, czy warto i (jeśli tak), jak wykorzystać narzędzia Analizy Transkcyjnej w edukacji tak, aby Twoje rozmowy – z Twoimi tutorantk/kami – kończyły się współpracą, porozumieniem, pozytywnymi efektami uczenia, a nie frustracją i zniechęceniem. 
pokażę Tobie jak zapraszać Twoich Tutorantów i siebie do komunikacji „po dorosłemu”
Co zyskasz, uczestnicząc w tym warsztacie?
1. Zrozumiesz, czym są stany ego i jak wpływają na każdą konwersację.
Dlaczego czasem brzmisz jak „Rodzic Krytyczny”, a tutorant/ka reaguje jak „Dziecko Uległe”? Poznasz mechanizmy, które stoją za tymi rolami i nauczysz się, jak je rozpoznawać w codziennych sytuacjach.
2. Dowiesz się, jak unikać niechcianych „transakcji skrzyżowanych” i szybko przywracać rozmowę na tory „dorosłości”.
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przeżył konfrontację słowną, która wymknęła się spod kontroli. Tutaj dowiesz się, dlaczego tak się stało i jak uniknąć takiej eskalacji w przyszłości.
3. Odkryjesz ukryte skrypty życiowe, które kierują zachowaniem tutorantów (i Twoim!).
Wbrew pozorom, często sami nie rozumiemy, czemu reagujemy tak, a nie inaczej. Na warsztacie nauczysz się rozpoznawać te wzorce i delikatnie wyciągać uczniów (oraz siebie) ze starych, niekorzystnych schematów.
4. Nauczysz się wygrywać… nie kłótnie, lecz współpracę.
Edukacja to nie pojedynek o tytuł „kto ma rację”, tylko wspólna podróż w stronę rozwoju. Dowiesz się, jak prowadzić rozmowę w duchu porozumienia i zaufania – nawet z najbardziej opornymi podopiecznymi.
To wszystko w praktyce! Przepracujesz wspólnie z innymi uczestnikami autentyczne scenariusze szkolne i akademickie. W grupach przećwiczysz rozpoznawanie stanów ego i wyprowadzanie trudnych dialogów na prostą.
Dlaczego to może zadziałać dla Ciebie i Twoich tutorantów?
Bo analiza transakcyjna odkrywa i obnaża to, co ukryte, czyli emocjonalne schematy, psychologiczne gry i błędne przekonania, które wciąż powtarzają się m.in. w relacjach uczeń/student–nauczyciel/tutor. Tu dowiesz się, jak przejąć stery komunikacji i prowadzić dialog w stronę rozwoju, a nie przepychania się o to kto ma rację i zyskuje dominację.
Przekonaj się, jak wiele może zmienić kilka prostych narzędzi komunikacyjnych. Mogą one dać Tobie i Twoim tutorant/kom szansę, by w pełni wykorzystać potencjał każdej Waszej rozmowy, w której zamiast żmudnej przepychanki stworzycie prawdziwe porozumienie.

DOŚWIADCZENIE

Wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, a w przeszłości edukator i szkoleniowiec dla Cambridge ESOL oraz Wydawnictwa Szkolnego PWN, metodyk i mentor nauczycieli w kilku szkołach w Gdańsku oraz w szkole językowej w Bristol.

Jako certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense praktykuje metody edukacji spersonalizowanej w środowisku akademickim oraz prowadzi superwizje dla innych tutorów. Grzegorz pracuje też jako coach i trener (zarówno w edukacji, jak i w biznesie), a także prowadzi własny gabinet pomocy psychologicznej i terapeutycznej. W pracy edukacyjnej, trenerskiej i psycho-pomocowej łączy swoje wykształcenie psychologiczne i językowo-pedagogiczne, wiedzę z dziedziny psychologii i doświadczenie nauczycielskie.

Grzegorz kieruje się w swojej pracy z innymi ludźmi zasadą: „Rozmowa o problemach tworzy problemy. Rozmowa o rozwiązaniach, tworzy rozwiązania.” (Steve de Shazer)

Tematy szkoleniowe bliskie Grzegorzowi, to te dotyczące mechanizmów motywacyjnych człowieka, poczucia satysfakcji w pracy zawodowej i życiu osobistym, zarządzania własnymi emocjami i skutecznej komunikacji językowej. Ponadto Grzegorz jest ekspertem w Collegium Wratislaviense od wystąpień publicznych i autoprezentacji.

EDUKACJA

Doktor w dziedzinie językoznawstwa (Uniwersytet Gdański), magister psychologii (Uniwersytet SWPS), profesor Uniwersytetu Gdańskiego; certyfikowany coach (Akademii Coachingu WSB), psychoterapeuta w nurcie Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR) w trakcie certyfikacji.

OSOBIŚCIE

Urodzony kibic Arsenalu Londyn, zakochany w swojej żonie i córkach oraz w Londynie, koneser rocka progresywnego i kawy single blend (pochodzenie Gwatemala i Etiopia); nie wyobraża sobie życia bez badmintona.

Scroll to Top